Sıkça Sorulan Sorular

Hiç halı kendi kendini temizler mi, bu nasıl oluyor? 

Türkiye’nin alanında önde gelen kurumları tarafından geliştirilen özel malzeme ve üretim tekniği ile, halınız yüzeyde bulunan leke veya kiri güneşten veya evin aydınlatmasından aldığı enerji ile zaman içerisinde karbondioksit ve suya dönüştürerek yok eder. Halınız kirlense bile, kendini kirleten maddeleri parçalayacağı için kendi kendini temizler hale gelir. Böylelikle halılnız sürekli olarak kendini temizlediği için canlılık ve parlaklığını da korur.

Kesinlikle leke tutmuyor mu?

Halınız sıvı iticilik özelliğine sahip olmasına rağmen biz daha çok "leke barındırmama" kavramını tercih ediyoruz. Aradaki fark şudur, leke sıvı maddeler kadar katı maddelerden de oluşmaktadır dolayısyla çeşitli şekildlerde leke halının içine kadar ulaşabilir.   Lekenin türüne göre, hızlı müdahale ile lekelenme oranı minimuma düşer ve ışığın etkisi ile zaman içerisinde kendi kendine temizlenir. Böylece halınınz leke ile karşılaştığında onu parçalayıp yok ederek lekeyi barındırmaz. 

Halı leke ile karşılaştığında ne yapmalıyım? 

Öncelikle sıvı lekelerde kuru bir bez veya peçete ile halının üzerinden sadece bastırarak lekeyi iyice almak gereklidir. Bir miktar leke kalmışsa öncelikle ılık su ile lekenin yayılmasını önleyecek şekilde tampon yaparak leke temizlenir. Ağır lekelrde halı kuruduktan sonra kolonya ile temizleme önerilir. Bu işlemlerin sonunda lekeden hala izler kalmışsa, güneş veya evinizin  ışık kaynağının etkisi ile zaman içerisinde kendi kendine temizlenir. Yaz aylarında halının balkona çıkarılarak iyice güneş almasını sağlamak da faydalı sonuç vermektedir. 

Nasıl oluyor da evin ışığından ya da güneş ışığından etkileniyor?

Nano Halı, güneş ışığında ya da evimizde bulunan ışıklarda bulunan UV ışınları ile tepkimeye girerek, halının üzerinde görünen lekeyi yada görülmeyen kirleri, karbondioksit ve suya çevirerek zaman içerisinde buharlaşarak halıdan ayrılmasını sağlar.

Halı ne kadar sürede kendi kendini temizler?

Temizlenme süresi evinizin güneş alma durumuna, mevsime ve evinizin aydınlatma düzeyine göre değişiklik göstermektedir.  Örneğin güneşli bir günde balkona çıkarılarak doğrudan güneş ışığına maruz bırakılan halı daha kısa sürede leke barındırmaz hale gelirken az güneş alan bir evde sadece akşamları yanan aydınlatma ışığında çok daha uzun sürede kendi kendini temizleyebilmektedir.  Atlas Nano Halı’nın kendi kendini temizlemesi, aldığı ışık miktarı ile doğru orantılıdır.

Çocuğum için bir zararı var mı?

Nano Halı zararlı kimyasal maddeler içermediğinden, evinizin her alanında güvenle kullanılabilir. T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan gıda migrasyon testi (Gıda ile Teması Halinde Bakteri Bulaşma Raporu) ile,  gıda ile temas ettiğinde, üründen gıdaya %99,1 oranında bakteri bulaşmadığı raporlanmıştır.

Hangi lekeler kolayca çıkabilir?

Ürünümüzde, her türlü evsel leke, Nanoteknolojik özellikte olmayan diğer halılara göre çok daha kolay temizlenir.

Leke hiç çıkmazsa ne yapacağım?

Atlas Halı olarak, firma politikalarımız gereği her zaman siz değerli tüketicilerimize destek vermekten mutluluk duyarız. Atlas Halı ürünlerinizle ilgili her türlü öneri, istek ve olası şikayetlerinizi www.atlashali.com.tr internet sitemizden "tüketici ilişkileri " bölümüne veya 0 850 259 70 70  numaralı müşteri destek hattımız aracılığı ile bizimle paylaşabilir, yaşadığınız sorunların çözümünde destek talep edebilirsiniz.

Gerçekten dünyada bir ilk mi? Bunu Atlas Halı mı yaptı?

Atlas Nano Halı, içinde bulunduğu sektörde, daha önce benzeri yapılmamış bir proje, dünyada bir ilk. Bu başarıyı ülkemize yaşattığımız için ayrıca gururluyuz.

 

Atlas Halı Aksesuar ve Mobilya Sanayi Ticaret A.Ş.